Ladovské Vánoce – výstava reprodukcí Josefa Lady a veselé hry nejen pro děti aneb co přináší zima…

03.01.2017 11:58

Chvalský zámek – Praha

26. 11. 2016 - 8. 1. 2017

 

Na výstavě ´Ladovské Vánoce´,  výstavy reprodukcí Josefa Lady a veselé hry nejen pro děti, můžeme ještě do 8. ledna 2017 zhlédnout  půvabné reprodukce obrazů, zákoutí, českých vesniček a kostelíčků Josefa Lady (také ze soukromých sbírek), zejména když nám v Praze i v Česku napadl konečně sníh!

 

Když jsme za www.www-kulturaok-eu.cz Hrusice nedávno navštívili, a to v zimě, skutečně jsme měli pocit, že Josef Lada je s námi. Po namáhavém pochodu v hlubokém sněhu jsme samozřejmě  nevynechali ani oběd v místní hospůdce, vyzdobené po stěnách Ladovými obrázky…Hrusičtí si svého rodáka totiž velmi váží…

 

A obrázky Josefa Lady (* 17. 12. 1887/ +1957), karikaturisty, knižního ilustrátora, kreslíře, scénografa, spisovatele a malíře světového významu (v prvním roce svého života po úraze přestal vidět na pravé oko, takže maloval tak, jak viděl), v prvním patře Chvalského zámku jistě potěší děti i dospělé.

 

Výstavu jsme připravili i jako výstavu interaktivní – zachytáme si ryby či postavíme sněhuláka.

 

 

 

 

 

 

 

Nenechme si proto ujít doprovodnou akci: v neděli 8. 1. 2017 od 14 do 16 hodin se budou zavírat Vánoce se třemi králi a živými velbloudy!

 

https://www.chvalskyzamek.cz/akce/

 

Máme otevřeno denně: denně od 9.00 – 17.00 hodin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:  99 %

Ing. Olga Koníčková (zdroj: tisková zpráva)

Foto: © Ing. Olga Koníčková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více zde: https://www.www-kulturaok-eu.cz/news/josef-lada-co-prinasi-zima-aneb-kdyz-ceske-vanoce-s-jeho-betlemem-spojujeme/

Více zde: https://www.www-kulturaok-eu.cz/news/josef-lada-malir-a-spisovatel-aneb-vnimame-poezii-ladovych-obrazku-/