Výstava: ´Cirque Citroën´aneb když ´kachna´ (Citroën 2CV) hrála i ve filmech o četnících ze Saint-Tropez

03.10.2014 17:10

Galerie 35 – Francouzský institut  - Praha

1. 10. - 30. 11. 2014

 

V Galerii 35 byla zahájena unikátní výstava plzeňských výtvarníků Pavla Botky a Myroslava Hory. Na předpokládané trati Plzeň-Roudná – Praha – Paříž se druhou zastávkou stala Galerie 35 v prostorách Francouzského institutu v Praze.

 

Expozice představila automobil Citroën 2CV zvaný ´kachna´, ´kachnu´ jako deus ex machina francouzské historie a nekonečný zdroj inspirace. Co vše můžeme zhlédnout? Kresby, malby, grafika, mobiliář a kachní drůbky. (zdroj: tisková zpráva)

 

Při vernisáži byl vystaven model kachny z roku 1985 - bíločervená Dolly, derivát kachny autora Jaroslava Hořáka, se kterým letos v létě pojede po Evropě a také nový, očekávaný model Citroën C4 Cactus.

 

V sobotu 4. 10. 2014  dopoledne také uskutečníme  tradiční ´Podzimní výlet´ Nezávislého 2CV Klubu Praha, který povede z Prahy 6 - Břevnova přes centrum Prahy do Štěpánské ulice, kde kachňáci možná i zaparkují a půjdou se podívat na výstavu. Jízdy se zúčastní cca 30 vozů, převážně ´kachen´, ale i jejich derivátů a dalších typů vozů značky Citroën starších 30 let (statut veterán). Úvidíme i nové modely značky Citroën C4 Cactus a C1. Jízda pak bude pokračovat do Přerova nad Labem, kde účastníci navštíví Muzeum Moto-Velo (celkem Prahy  60 km). Organizátorem výletu je Lubomír Hůla a Nezávislý 2CV Klub Praha. Zúčastní se i vozy Mardošovy domácí stáje - 2CV Klub Jesenice.

 

Hlavními partnery výstavy jsou Citroën Česká Republika a Francouzský institut, patronem výstavy pak Mardoša (Tata Bojs), který je také hrdým majitelem kachny. Organizátorkou výstavy je Jana Krupičková.

 

Dalšími partnery, které výstava oslovila a kteří se ji rozhodli podpořit, jsou Premiere Cinemas, kino Lucerna, Kino 35 a Kino Atlas, Nezávislý 2CV Klub Praha a 2CV Klub Jesenice, mediálními partnery jsou ECHO24.cz, ECHO24 - týdeník, Rádio 1, týdeník

 

 

www.botka.cz

 

www.horusarium.com

 

Hodnocení:  100 %

 

Ing. Olga Koníčková

Foto: © Ing. Olga Koníčková