Vánoční příběh aneb hvězdně obsazený film, který dorazí do kin - UŽ V LISOPADU !!!

18.10.2021 16:11

 

Vánoční příběh

česká filmová komedie

Premiéra: 25. 11. 2021

 

 

Nový snímek zkušené režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové s názvem Vánoční příběh opouští v těchto dnech střižnu, aby se už 25. listopadu představil divákům v českých kinech. Komedie, která se – jak název naznačuje - odehrává v průběhu jednoho dne, a to Štědrého dne, především představí nebývalou plejádu skvělých českých herců a k tomu jedno překvapení navíc…

 

Diváci se mohou těšit nejen na tradiční vánoční přítomnost Jiřiny Bohdalové, ale také třeba na Karla Rodena, věčnou dvojici, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, oblíbeného Pavla Kříže, specifického Hynka Čermáka, půvabnou Janu Plodkovou, výraznou Jitku Sedláčkovou, a novoíu generaci výrazných hereckých osobností jako jsou Vladimír Polívka, Anna Fialová, Pavla Beretová či Václav Neužil. A další a další….

A pozor!

Netušeným a milým překvapením, je, že tento herecký výčet dozdobí ještě navíc i proslulá francouzská filmová legenda –

Pierre Richard.

 

 

 

Paní Irena Pavlásková - záruka kvality

 

I když úroveň českých filmových komedií bývá – řekněme – různá… u filmu, za nímž stojí taková filmařská osobnost jakou je Irena Pavlásková (režie a podíl na scénáři) se divák nemusí obávat do kina zavítat. Připomeňme si, že Irena Pavlásková (* 28. 1. 1960, Frýdek-Místek), filmová a televizní režisérka, scenáristka a producentka, je podepsána pod mnoha zásadními tituly naší kinematografie po roce 1989 (1989 - Čas sluhů, 1991 - Corpus delicti, 1998 - Čas dluhů, 2006 – Bestiář, 2009 - Zemský ráj to na pohled, 2015 – Fotograf, 2019 Pražské orgie). A také jistě o něčem svědčí i fakt, že na filmovém festivalu v Cannes získala v roce 1990 za film Čas sluhů Zvláštní cenu. To vše je důvod, abychom se na její nejnovější film nazvaný jednoznačně - Vánoční příběh měli důvod těšit už nyní.

 

 

Jak jsme koupili, tak prodáváme

 

Díky dobrých vztahů distributora snímku, kterým je společnost CinemArt a agentury Mia Production jsme na www.www-kulturaok-eu.cz získali podklady prozrazující mnohé o chystaném filmu ještě dříve, než půjde do distribuce a dokonce ještě dříve, než bude představen odborníkům a novinářům.

Této důvěry si velice vážíme, a proto rádi přetlumočíme vše, co už jsme se o filmu dozvěděli dopředu. 

Tak tedy:   

 

 

  • „I po několika desetiletích a stovkách společných výstupů a pořadů je dvojice Kaiser-Lábus pořád stejně sehraná, i když se zrovna v tomto filmu potká náhodou. ´Hraju řidiče tramvaje, který má velmi dominantní ženu. Na Štědrý den má službu, což se mu nevyplatí, protože se potká s velmi osobitým cestujícím,´ vysvětlil Jiří Lábus. Onoho cestujícího ztvárnil Oldřich Kaiser, který shodou několika náhod nakonec skončí u štědrovečerního stolu právě s tramvajákem. ´Byla tady moc příjemná parta, všichni byli velcí profíci, nikdo režisérce zbytečně neodmlouval. Ona je totiž paní režisérka příjemná a pohledná, takže to byla radost,´ popsal vtipně Oldřich Kaiser poslední dny na place.

 

 

  • Vánoce u Pazderků, jak se rodina tramvajáka jmenuje, tak díky této dvojici bavily nejen celý štáb, ale i ostatní herce – Pazderkovou, kterou ztvárnila Jitka Sedláčková, jejich dcery Annu Fialovou a Pavlu Beretovou, jejího muže Alberta Čubu, nebo filmovou dceru Oldřicha Kaisera Mášu Málkovou. ´Cítili jsme se s tímhle obsazením vlastně spíše jako diváci, než jako herečtí kolegové legend jako jsou pánové Kaiser a Lábus. Kvůli našim záchvatům smíchu jsme museli dokonce záběry i stopnout. Ale rozhodně to stálo za to,´ svěřili se Anna Fialová a Václav Neužil, který se na vánoční oslavě nečekaně zjeví jako nevítaný host.

 

 

  • To večeře u Skálů, které vévodila herečka Skálová alias Jiřina Bohdalová, se nesla v klidnějším duchu. Alespoň zdánlivě. Její syn ztvárněný Karlem Rodenem poprvé přivede domů novou přítelkyni (Jana Bernášková), zatímco jeho děti volají od stolu jeho bývalé ženě… ´S Karlem už jsme spolu hráli v Irenině filmu Corpus Delicti, ale prvně mu hraju matku. Přivítala jsem to s velkou radostí, protože si ho moc vážím a hraje se mi s ním krásně. Je to obrovská radost mít silného hereckého partnera, který vás táhne nahoru,´ pochvalovala si Jiřina Bohdalová svého kolegu. Ji naopak velmi vychválil Pavel Kříž, který jí jako slavné herečce dělá ve filmu taxikáře. ´Je neuvěřitelné, co Jiřina ve svém věku zvládá. Je neskutečně autentická, improvizuje, je to nádhera s ní pracovat,´ dodal Kříž, který také stráví Vánoce ve společnosti Skálové a její rodiny.

 

 

  • Vánoce v závějích sněhu na chalupě na horách naopak prožijí filmoví manželé Hynek Čermák a Jana Plodková, díky nimž se dá dohromady mladá dvojice studentů Sára Sandeva a Jan Nedbal. ´Je to obrovská škola, dívat se pod ruce někomu tak nesmírně talentovanému, jako je třeba Hynek Čermák nebo Jana Plodková,´ pochvaloval si filmový student žurnalistiky Jan Nedbal.

 

 

  • ´Všechno ve scénáři se točí kolem Vánoc, takže pohladí, je plný pohody, ale taky rozesměje a myslím, že se v něm najde každý,´ dodala studentka a zároveň chůva Sára Sandeva, se kterou souhlasí i Hynek Čermák. ´Mě scénář překvapil tím, kolik postavám klade překážek. To mám moc rád, zvlášť u komediálních věcí. Situační humor vzniká z toho, že figura musí překážky překonávat a divák ví víc, než ony. A to je v tomhle scénáři skvěle vymyšleno,´ vysvětlil herec. ´Já jsem zase chtěla po přečtení scénáře své postavě přidat pár motivů, které by mi k ní pasovaly, a bylo skvělé, jak otevřená tomu paní režisérka byla. Taková spolupráce je neocenitelná,´ dodala Jana Plodková.

 

 

  • V podobném duchu se vyjadřují i ostatní herci, ať už jde o filmovou dvojici Máša Málková a Jaroslav Plesl, nebo Vladimír Polívka, který si tentokrát zahrál lékaře. Právě díky obsazení herců napříč generacemi si ve filmu každý divák najde - to svoje.

 

 

  • Třešinkou na dortu pak bude pro diváky jistě role, kterou ztvárnil francouzský herec Pierre Richard, jenž se do natáčení pustil s velkou chutí a ještě větší dávkou emocí.

 

 

Takže, nezbývá než - nám divákům i filmu samému - popřát krásné Vánoce, klid a tolik potřebnou pohodu.

 

Text z materiálů distributora připravil a vyzradil: Richard Koníček

Foto: Europeana Production/Zuzana Panská

 

Vánoční příběh

Žánr: Komedie

Režie: Irena Pavlásková

Scénář: Irena Pavlásková, Rudolf Merkner, Marek Matoušek

Kamera: David Ployhar

Architekt: Jiří Sternwald

Střih: Emil Pawinger

Hudba: Jiří Chlumecký

Zvuk: Jiří Klenka

Kostýmy: Jaroslava Procházková

Masky: Pavla Frýdová

Obsazení: Karel Roden, Jiřina Bohdalová, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jana Plodková, Hynek Čermák, Jaroslav Plesl, Anna Fialová, Vladimír Polívka, Máša Málková, Sára Sandeva, Jan Nedbal, Jitka Sedláčková, Pavel Kříž, Václav Neužil, Pavla Beretová, Albert Čuba, Jana Bernášková, Veronika Žilková, Jiří Ployhar a Pierre Richard

Producenti: Europeana Production - David Blümel, Petr Kutáč

Distributor: CinemArt

Premiéra ČR: 25. 11. 2021

Premiéra SR: 12. 12. 2021

Trailer online: https://youtu.be/E17mDaqqcrc