Tomáš Tichý: Pevnost/ Fortress aneb nekonvenční umělecký vhled do světa civilizace

08.03.2016 13:40

The Chemistry Gallery - Praha
19. 2. - 19. 3. 2016
 

Na vernisáži nové výstavy ´Pevnost´, přehlídky olejů i akrylů na plátně, jejichž autorem je Tomáš Tichý, jsme zhlédli nejnovější tvorbu absolventa pražské AVU z roku 2011.

 

Tomáš Tichý ve své tvorbě reflektuje současné společenské jevy (nekonečný ekonomický růst, selfie kultura, postmoderní konzumerismus) a přetavuje je do výstižné umělecké zkratky. Ve své tvorbě je inspirován sociologickými studiemi popisujícími globální civilizační
procesy, které ve svém díle rozvedl například polsko-britský sociolog Zygmunt Baumann. Jeho úvahy používá Tichý jako neviditelný rámec obrazů projevující se atmosférou, výběrem lokací či zasazením dezorientovaných sebestředných figur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomáš Tichý  je letošní finalista renomované londýnské malířské soutěže The Thread needle Prize a je finalistou této soutěže také z roku 2014.

Výstava je součástí letošního UAMO Festivalu, jehož finále proběhne na konci dubna 2016 v Mnichově a jehož se kromě The Chemistry Gallery v tomto roce účastní galerie z Atén, Sofie, Vídně, Berlína, Zürichu, Mexico City či Amsterdamu (www.uamo.info). (zdroj: Petr Hájek)

Hodnocení:  99 %

Ing. Olga Koníčková (zdroj: tisková zpráva)

Foto: © Ing. Olga Koníčková