Robinson Crusoe - Na ostrově zvířátek aneb když se zlem musíme bojovat společně

15.02.2016 10:56

Na novinářské projekci nového filmu, animovaného filmu ´Robinson Crusoe - Na ostrově zvířátek´, který distribuje Bioscop, jsme si měli užít dobrodružství na plné pecky! 

 

„Připravte se na konečně pravdivý příběh Robinsona Crusoe a jeho nejvěrnějšího přítele – papouška Úterý.

 

Na malém exotickém ostrově žije velmi přátelský papoušek Úterý ve společnosti svých zvířecích přátel. Úterý celý život sní, že bude objevovat svět.

 

Po strašlivé bouři najde Úterý na pláži stvoření, které nikdy neviděl: člověka jménem Robinson Crusoe. Úterý velmi rychle pochopí, že tenhle dvounohý tvor by mohl být jeho šancí dostat se z ostrova pryč. Stejně tak Robinson Crusoe zjistí, že aby přežil na neobydleném ostrově, musí využít pomoci chytrého papouška a jeho zvířecích kamarádů.

 

Pro Robinsona není sbližování právě snadné, protože zvířata neumí mluvit člověčí řečí. Pomalu se však stávají přáteli a začínají společný život plný dovádění, zábavy a dobrodružství. Jejich klid však jednoho dne naruší dvě divoké kočky, které chtějí všechny na ostrově zotročit.

 

Schyluje se k velké bitvě. Robinson a jeho přátelé musejí spojit své síly. Aby zachránili svůj domov, musí zlotřilé kočky i jejich početné potomstvo porazit.

 

Rodinné 3D dobrodružství Robinson Crusoe natočil zkušený režisér animovaných příběhu pro děti Ben Stassen. Malé i velké diváky si získal již svými předchozími filmy, např: Sammyho dobrodružství, Dům kouzel, Cesta na Měsíc 3D.“

(text distributora)

 

Od režiséra Bena Stassena jsme zhlédli již dříve jeho snímek Sammyho dobrodružství, který však můžeme na www.www-kulturaok-eu.cz  pokládat za mnohem zdařilejší než je tento animák Robinson Crusoe – Na ostrově zvířátek, i když je akční.  Lze jej kromě toho, že zde není žádná love story, říci, že je to vlastně taková taškařice… která se bude líbit snad dětem…

 

Originální titul: Robinson Crusoe

Produkce:  Belgie / Francie

Produkce:  Ben Stassen, Caroline Van Iseghem

Režie: Vincent Kesteloot, Ben Stassen

Scenář: Lee Christopher, Domonic Paris, Graham Welldon               

Hudba:  Ramin Djawadi

Dabing:  Libor Bouček (Crusoe),  Michal Suchánek (Úterý), Jana Stryková (Kiki), René Slováčková (Rosie), Adéla Nováková (Epi),  Kateřina  Petrová (May), Petr Pospíchal (Scrubby), Rudolf Kubík (Mal), Martin Sobotka (Pango), Bohdan Tůma (Carmello), Zdeněk Mahdal (kapitán), Jiří Schwarz (Aynsley), Svatopluk Schuller (loďmistr), Jakub Saic (Rufus), Antonín Navrátil (Cecil) a další…

 

Formát:  2,35 : 1 (Cinemascope), Dolby Digital, 2D / 3D digital, dabing

Žánr:  animovaný, dobrodružný, komedie

Stopáž:  90 minut

Přístupnost: bez omezení       

Premiéra: 18. 2. 2016

 

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=mw4PNYCP6q8

 

Internet:  https://www.bioscop.cz/_web/film/robinson-crusoe

 

www.bioscop.cz

 

www.magicbox.cz

 

 

Hodnocení:  69 %

Ing. Olga Koníčková (zdroj: tisková zpráva)

Foto: Bioscop

 

Více zde: https://www.www-kulturaok-eu.cz/news/sammyho-dobrodruzstvi-2-%28sammy%c2%b4s-adventures%29-/