Příběh o přátelství lidí a draků aneb může se to stát?!

20.02.2014 16:25

Dračí oči- Čarodějka 200

Kristina Hlaváčková

27. 2. 2014 - křest knihy v Luxoru - Praha

 

Byli jsme pozváni na slavnostní křesti  a autogramiádu  knihy ´Dračí oči – Čarodějka´, který se uskuteční 27. února 2014 od 17.30 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za účasti autorky Kristiny Hlaváčkové a hosta - herečky Vandy Hybnerové. 

 

Nakladatelství Fragment připravilo k vydání prvotinu nové autorky Kristiny Hlaváčkové, ve které se odehraje boj o budoucnost světa lidí a draků. Dávné proroctví přisuzuje mladé princezně z lidského rodu překvapivou roli. V žilách jí koluje dračí krev a její dovednosti v oblasti magie dalece přesahují znalosti obyčejných čarodějů. Zvládne však naplnit všechna očekávání, která jsou do ní vkládána? Fantasy příběh ´Dračí oči – Čarodějka´, ve kterém nechybí kouzla, draci a tajemství, vychází již 26. února  2014!

Nakladatelství Fragment představí veřejnosti již 27. února 2014 tento fantasy příběh od nové nadějné autorky. Kristina Hlaváčková se psaní věnovala vždy jen ve volných chvílích. Nyní však připravila sérii, ve které nebude nouze o napětí, dobrodružství, tajemné síly a mocná kouzla. Mezi lidmi se totiž od pradávna vyskytovali ´vyvolení´, kteří zaujímali pozice ochránců draků. Vzájemné soužití obou národů utrpělo postupem času velké trhliny a nastala doba, ve které se lidé draků bojí a raději se jich zbavují, dokud jsou ještě malými a bezbrannými tvory.

 

  • Podle proroctví se má objevit nový ochránce, který bude ovládat pradávnou magii. Jak by se ale malá dcera krále lidí mohla stát mocnou čarodějkou? Může obyčejná dívka porozumět drakům a znovu získat jejich důvěru? Nebo není jen obyčejnou dívkou, jak si myslí, a prozatím nezná svůj osud?

 

  • Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy...

 

  • Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa! (oficiální text nakladatelství)

 

Vybrali jsme si ukázku

Kouzlo pominulo. Ašrak otevřel oči. Viděl, jak se Eleniny panenky pomalu vrací ke své přirozené kulatosti. Elena pomalu, udiveně zvedla ruku z jeho čenichu a nechápavě se na ni zadívala. S pohledem stále upřeným na svou dlaň se neslyšně sesula podél kmene stromu do sedu. Ašrak stál a chvíli se nejistě kymácel. Zapřel se ocasem do země. Pak vyfoukl z nozder na Elenu opatrný obláček horkého vzduchu. Ulevilo se jí. Končetiny přestala mít jako z olova, pookřála. Zmateně se na draka usmála.

„Co to bylo?“ špitla.

„MAGIE STARÁ JAKO ZEMĚ SAMA,“ zaduněl a odmlčel se.

„NIKDO TĚ NEPOSTRÁDÁ, MALIČKÁ?“ ozval se po chvíli.

„Musím domů, budou se o mě bát!“ uvědomila si najednou. Vyděšeně se vyškrábala na nohy a rozběhla se k Aškentovi. Náhle se zarazila a otočila.

„Uvidím vás ještě?“ Ašrak se zahleděl na svého syna, který mu vzrušeně poskakoval u nohy.

„BUDEŠ-LI CHTÍT, TVÁ KREV TĚ K NÁM DOVEDE.“

 

Titul: Dračí oči

Vydavatel: Nakladatelství Fragment

Žánr: fantasy příběh

Datum vydání: 26. 2. 2014 

Počet stran: 392

Cena:  299 Kč

E-mail: l.dvorakova@fragment.cz

O Nakladatelství Fragment

 

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o. V současnosti patří k deseti největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč. Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků. V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím. Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy. Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí. V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě. V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

 

Ing. Olga Koníčková (z e-mailové zprávy)

Foto: Fragment