Magické vikýře PLAY aneb poznejme kolobrnk...

09.03.2017 13:42

Malostranská beseda – Praha/3. patro - galerie

3. 3. – 30. 6. 2017

 

Na vernisáži nové výstavy, tentokrát  interaktivní a hravé výstavy Magické Vikýře PLAY, jež byla v souladu s koncepcí projektu ORBIS PICTUS PLAY  navržena pro Galerii Malostranské besedy, byl mimo jiné autor konceptu výstavy Petr Nikl osobně přítomen.

 

 

 

 

 

 

Petr Nikl

zde také vystavuje objekt ´Světelná hlava 2009´

(trojoká vnitřní kamera obskura, zjevující tváře vstoupivších diváků

 

vystavuje zde objekt ´Klobouk 2007´ (pozorovací odpočinkový stan s kamerou obskurou, sledující sál galerie)

 

Výstava Magické Vikýře PLAY je umělecky koncipována Petrem Niklem. Interaktivní expozice Magické Vikýře PLAY představuje v 1. fázi vybrané objekty z inventáře dlouhodobého vývojového projektu Orbis Pictus PLAY, rozšířené o další zapůjčené nástroje ze Zlínského zámku. Komplex je znovu instalován jako živý organismus, vedoucí dialog s historickým prostorem renesančního krovu s výhledem na Malostranské náměstí. Maximálně přitom využívá jeho světelné i akustické možnosti (je tam ale dosti přítmí!).

 

  • Expozici Magické Vikýře Play bude doprovázet cyklus večerních koncertů.

 

Výstava je určena návštěvníkům bez rozdílu věku. Nabízí jim aktivní tvůrčí prostředí, plné překvapení, sebereflexe, imaginace a spoluhry. Malostranská beseda se tak opět stává ještě více okem i uchem Malostranského náměstí.

  •  
  •  
  • Interaktivní výstava Magické Vikýře Play navazuje na velmi oblíbené a hojně navštívené Vikýře PLAY, které v Malostranské besedě v roce 2013 vidělo téměř 50.000 návštěvníků.
  •  

 

Autoři objektů: Petr Nikl, Mája Dvořáková, Ondřej Puchta, Petr Korecký, Jiří Konvrzek, David Vrbík, Petr Lorenc, Ondřej Smeykal, Pavel Foltýn, Quido Sen, Milan Cais, Ondřej Janoušek, Ivan Havlíček, Martin Janíček, Luboš Fidler, Jaroslav Kořán, Jan Činčera

 

 

 

 

 

 

 

 

118 00 Praha 1 – Malá Strana

Malostranské náměstí 21/35

 

Na webových stránkách  www.magickevikyre.cz si můžeme prohlédnout mapu s rozmístěním a uvedením díla a autora (celkem 19 objektů), které jsou na výstavě instalované.

Máme otevřeno: denně : 10.00 – 18.00 hodin

Základní vstupné: 130 Kč

Děti, studenti, ZTP: 75 Kč

Rodinné:  325 Kč

Vstupné pro školní skupinu: 60 Kč / dítě, učitelský doprovod ZDARMA

 

 

 

Hodnocení:  99 %

Ing. Olga Koníčková (zdroj: tisková zpráva)

Foto: © Ing. Olga Koníčková