Luis Abadi, Sergio Artola,Pablo Perez Raggio, Romina Dias, Marino Balbuena, Catriel Lopez aneb dřevěná šachovnice s koláží

13.02.2018 16:03

Eurostars Thalia Hotel – Praha

10. 2.  - 2018  

 

Vernisáž nové prodejní výstavy argentinského umění, která se konala v  prostorách hotelu Eurostars Thalia a které se zúčastnili i z argentinského velvyslanectví v Praze, zahájila Katerina Bohac Linares, zakladatelka Latin Art Gallery v Praze.

Vystavující umělci:

Luis Abadi

Sergio Artola

Pablo Perez Raggio

Romina Dias

Marino Balbuena

 

Catriel López

Juan Manuel Botte

 

 

 

 

 

Luis Abadi

Nadaný a velkorysý autor překvapí nové diváky svými fotografiemi. Všechny pocházejí z výše zmíněného projektu, který umělec nakonec vydal knižně. Řečeno slovy samotného Luise: "Projekt Yeka“ je fotografická esej o lidech žijících v Buenos Aires, vystavená v ulicích, aby se fotografovaní mohli uvidět..." "Pokud fotograf v jisté chvíli získá důvěru fotografovaného, ukáže se mu takový, jaký skutečně je: nedokonalý jako já."  Připomeňme, že "Projekt Yeka" byl prohlášen Ministerstvem kultury Argentiny za objekt kulturního zájmu.

 

Romina Dias

Daruje Praze své magické obrázky, malované inkoustem na papír. Jedinečně si v nich dokáže poradit s geometrickými i organickými formami. Romina maluje svobodně, nesvázána žádnými strukturami, což se promítá ve výsledku do jejich prací, z nichž cítíme nalezenou vysněnou plnost, ale i osvobozující prchavost bez jakýchkoli hranic, tedy něco, co touží osvobodit se a jednoduše být.

 

Juan Manuel Botte

Velmi talentovaný mladý umělec nám svými smíšenými technikami na plátně nabízí pohled na životní prostředí kolem nás, odlišný pohled s ekologickým poselstvím, v obrazech velké krásy a poezie. Jak řekl Miguel Carini, Juan Manuel nás obdarovává svým neviditelným světem, svým pohledem i svou rukou, aby se náš život stal krásnějším. Práce Juana Manuela už procestovaly svět, od Buenos Aires po Uruguay, od USA po Francii a Anglii.

 

Sergio Artola

Rozsáhlé akademické vzdělání a dlouholetá umělecká kariéra vyzdvihují tohoto umělce, přítomného v Praze skrze své neuvěřitelné, pečlivé koláže, které potěší všechny, koho přitahují obrazy zašlých časů. Móda 50. let, dívky od Diora, figurky, fotografické romány, viktoriánské postavy. Romantické či vyzývavé scény, sestavené v nejrůznější tvary, doplněné barevnými papírky a kresbičkami, tvoří opravdové malé šperky. Sergio nedávno vyšel vítězně z velmi přísného výběrového řízení prestižní galerie v Londýně, skrze kterou začal dobývat evropské publikum.

 

Catriel López

Překvapil jako výtečný kreslíř se smyslem pro kompozici, ať už na papíře či na plátně, černobíle nebo v zářných barvách. Catriel je opravdový umělec, vyjadřuje, co cítí a co mu diktuje onen rozený umělec, kterého má v sobě, má svou vlastní estetiku, je skutečným tvůrcem.

 

Marino Balbuena

Dlouholetý profesionál, pocházející ze španělského fotografického rodu, zvolený oficiálním fotografem "Bienal de Performance 2015 (Buenos Aires)", nás zve na cestu po své rozsáhlé tvorbě skrze díla ze série: “A Room with a View”, “Delivery” a “Atlántica”. Řečeno slovy Marinovými, "Honosné domy, předpoklad archetypů jedné epochy, představa zdání, společenské bytosti, výjevy procházejí cestou nechráněnou od prohřešků proti dobrému vkusu, znepokojivý kontrast velké psychologické hloubky. Chaos nahodilé krásy."

 

Pablo Perez Raggio

Umělec širokého záběru, který se pohybuje mezi malířstvím, sochařstvím, fotografií, videoartem a instalacemi, vybral pro výstavu v Praze práce ze svých akrylů a fotografií. Jeho tvůrčí schopnosti vycházejí z neustálého i neklidného hledání neznáma, ve snaze vnést trochu světla do existence paralelních světů. Pocity, sny, vize, letmé výjevy, proplouvají Pablem, mobilizují ho a identifikují jeho dílo. Jeho záměrem je vzbudit u diváka dojem symbolické cesty, která mu dovolí rozpoznat jisté črty v zdánlivé abstrakci. Jeho cílem je předávat prostřednictvím svých děl klid, harmonii i rovnováhu a dosáhnout toho i v životě. Jeho akryly a smíšené techniky na plátně, akvarely na papíře a fotografie z dosud nevystavovaných sérií, zahrnující témata tak rozličná jako krajina, portrét či velmi intimní chvíle, budou částí této slibné výstavy.

 

Katerina Bohac Linares

Narodila se v Caracasu, Venezuela. Její otec, původem Čech, ji uvedl do evropské kultury již v dětském věku. Její venezuelská matka ji předala rodný jazyk a lásku k umění. Katerina ukončila studia Výtvarného umění na Andské univerzitě v Méridě a na Uměleckém Institutu Armanda Reveróna v Caracasu se specializací na keramiku. Během svého studia realizovala různé práce v oblasti performance a městské instalace.

Zúčastnila se také individuálních i kolektivních výstav ve Venezuele, Itálii, Rakousku a České republice, kde představila malby a keramiku. V současné době se věnuje propagaci a šíření latinskoamerického umění v České republice, je zakladatelkou a ředitelkou Latin Art Gallery a vystavuje své práce i práce svých kolegů v prostorách Latin Art Gallery v Praze 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechna vystavená díla jsou k prodeji (za EURO).


 

 

 

 

 

 

 

 

Kurátor:  Enrique Mitjanss

110 00 Praha 1 – Staré Město

Národní 13/313

www.latin-art.com

 

Hotel Eurostars Thalia, jeden z nejvíce symbolických hotelů v Praze, se nachází v neo-klasicistní budově v centru města, s interiéry, které byly v nedávné době rekonstruovány a které nabízí hostům moderní designové pokoje a maximální komfort. V zařízení můžeme obdivovat dokonalost klasicismu jeho fasády, vstupní halu ...

 

Hodnocení:  99 %

Ing. Olga Koníčková (zdroj: tisková zpráva)

Foto: © Ing. Olga Koníčková

Copyright © 2018 Latin Art Gallery, All rights reserved.