Jiří Kajínek promluvil… aneb když už nemáme co ztratit?!

04.02.2014 13:05

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek tak, jak ho neznáme…

 

Dostali jsme od Nakladatelství Fragment e-mailem tiskovou zprávu, kterou můžeme okamžitě uveřejnit

 

Titul Jiří Kajínek – ´Můj život bez mříží´ vyjde 2. dubna  2014 v Nakladatelství Fragment

 

Praha – 3. 2. 2014

 

K vydání připravujeme první osobní zpověď nejznámějšího českého vězně. Již mnoho toho bylo v médiích o Jiřím Kajínkovi napsáno. Jaký ale opravdu je? Jak vyrůstal muž, který již po dvě desetiletí rozděluje český národ na dva tábory: jedni ho zatracují a druzí jsou skálopevně přesvědčeni o jeho nevině? Vůbec poprvé odvyprávěl Jiří Kajínek příběh svého života ´bez mříží´.

 

MOTTO

„Byl jsem sice zloděj, ale ve srovnání s těmi dnešními, jen takový móóóc malilinkatý!“

Můj život bez mříží

Nejznámější český vězeň připravil k vydání knihu o svém životě ´bez mříží´. Jaký byl život Jiřího Kajínka před tím, než se jeho jméno dostalo do popředí zájmu všech médií, před tím, než se stal případ, ve kterém byl policií označen za hlavního viníka a plzeňským soudem odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí? Autorizovaná zpověď člověka, který již léta bojuje za znovuotevření svého případu a čeká podle svých slov na spravedlnost.

 

V připravované knize ´Můj život bez mříží´, která vzniká za opravdu nestandardních podmínek, popisuje Jiří Kajínek svůj život před okamžikem, kdy začalo jeho jméno plnit přední stránky médií.

 

 

 • Vzpomínky na dětství, které prožil v idylickém rodinném zázemí na vesnici a mezi kamarády, doplňuje vyprávěním o škole, dospívání, láskách, zálibách, starostech a popisem svého vztahu k ostatním lidem i ke společnosti.

 

 • Dětství od prvních krůčků, radosti i trable školáka až po mladého muže s typickými problémy dospívajícího - nejen to odhalí čtenářům v knize s názvem Můj život bez mříží. Poodhalí také tajemství práce s planžetou, se kterou dokázal vždy otevřít všechny dveře, případy, kdy jako nezvaný host navštívil domy či byty, nebo jaká místa jsou pro ukrytí sejfu naprosto nevhodná. Čtenáři budou jistě šokováni zjištěním, do jakých neuvěřitelných skrýši se dají peníze a šperky ukrýt. Navíc získají radu, kam umístit trezor, aby ho zloděj nenašel, pokud nemá naprosto přesný tip.

 

 • Za svou „profesi“ zloděje se Jiří Kajínek už mnohokrát omluvil, a to jak v obecné rovině, tak v mnoha případech i přímo konkrétním poškozeným lidem. Za toto své nezákonné počínání vždy přijal přiměřený trest, který následoval. Ve své knize vysvětluje, proč se ale odmítá smířit s trestem za vraždy, které nespáchal.

 

 • Málokdo ví, že Jiří Kajínek velmi rád vařil a se čtenáři se podělí o recepty na svá nejoblíbenější jídla. Vyznavači posiloven a nabírání svalové hmoty zase najdou cvičební plán, kterým se řídí Jiří Kajínek už mnoho let čtyřikrát týdně, a jímž si udržuje svou pověstnou neobyčejnou fyzickou kondici i po padesátce.

 

V knize se objeví samostatná foto-příloha z rodinného alba, která mapuje život Jiřího Kajínka od prvních krůčků, přes klukovský věk až do dospělosti, ale také aktuální záběry některých míst, o nichž autor vypráví a odkazuje na ně.

 

 • Závěrečná kapitola ´Rozhovor přes mříže´ pak přinese odpovědi na spoustu rozličných jednodušších i složitějších otázek, a také zamyšlení se nad vážnými tématy.

 

Ze životapisu Jiřího Kajínka

 • Jiří Kajínek se narodil 11. ledna 1961
 • Od malička vyrůstal se svou sestrou a rodiči v Prachovicích v okrese Chrudim, kde navštěvoval základní školu
 • V jeho 15 letech se s rodinou přestěhovali do Třemošnice.
 •  Přestože jeho výborný prospěch ve škole předpovídal studium gymnázia, začal navštěvovat učiliště pro opraváře zemědělských strojů ve Chvaleticích, protože v té době nechtěl pokračovat ve studiu.
 • Maturitu složil až v roce 1982 po svém prvním uvěznění. Na vysněnou Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze už studovat nešel. Komunistický režim přímo zakazoval studia práv všem, kdo neměli čistý trestní rejstřík.
 • Jiří Kajínek byl odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody.
 •  V  roce 2014 bude ve výkonu tohoto trestu, s malou přestávkou při známém útěku z věznice Mírov, už 20 let. Po celou tu dobu bojuje za možnost dokázat svou nevinu a dočkat se spravedlnosti.

 

Již tři ministři spravedlnosti podali k Nejvyššímu soudu ČR stížnost pro porušení zákonave prospěch Jiřího Kajínka. Bez úspěchu.

 

 

 

O Nakladatelství Fragment

 

 • Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 pod názvem Jan Eisler – Fragment a od května 2007 funguje jako Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o.

 

 • V současnosti patří k 10 největším nakladatelům v České republice v počtu vydaných titulů s ročním obratem přesahujícím 120 mil. Kč.

 

 • Od svého vzniku vydalo více než 2450 různých publikací, jejichž prodej přesáhl 23 mil. kusů výtisků.

 

 • V roce 2013 Nakladatelství Fragment vydalo 211 knižních novinek a podobně tomu bude i v roce následujícím.

 

 • Nakladatelství Fragment se daří s úspěchem pronikat i na zahraniční trhy.

 

 • Do konce roku 2013 bylo uskutečněno celkem 477 prodejů původních projektů do zahraničí.

 

 • V roce 2005 byla založena pobočka Vydavateľstvo Fragment, s.r.o., se sídlem v Bratislavě.

 

 • V roce 2013 představil stále rostoucí slovenský Fragment 114 knižních novinek.

 

Nakladatelství FRAGMENT, s.r.o.                                                                            

Pujmanové 1221/4, 140 00 Praha 4

tel.: 241 004 033

www.fragment.cz

 

 

Ing. Olga Koníčková (zpracovala podle tiskové zprávy)

Foto: Fragment