Nová instalace design studia Gravelli aneb jó, páni kluci, jak je znáte....

08.04.2015 10:16

Kvalitář – showroom  - Praha

3. 4. – 3. 7. 2015

 

Prostor showroomu Kvalitáře se otevírá instalacím současného designu s přesahy do umění. První instalace patřila studiu Gravelli.  Při  otevření instalace design studia Gravelli, které se uskutečnilo  v showroomu Kvalitáře ve čtvrtek 2. 4. 2015 v 19. 00 hodin, příliš k hnutí nebylo.

 

V rámci instalace proběhla  superrychlá přehlídka módní kolekce ´oblečení z betonu´. Kolekce v šedém i bílém  provedení vznikla  ve spolupráci s módní návrhářkou Mirkou Horkou, ´He Froze´. Autorka  vytvořila oblečení pro  Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013.    Pánská oblečení  jsou ušita ze lnu a betonu. Studio představilo i pánské doplňky jako jsou brýle a šperky (prsteny).   

 

 

 

 

 

 

 

  •  
  • Z betonu jde všechno ?!
  • Beton, jak víme, v horkém létě příjemně mnohdy chladí.  Jenže v současné betonem zahlcujeme  město,  stále více (kromě skla) preferujeme výstavbu betonových objektů  (vzpomeňme si na ty nešťastné betonové kontejnery určené  pro stromy např.  v centru Prahy před smíchovským kostelem)…

Autoři značky Gravelli zde představili  vlastní projekty z pohledového betonu v rozměru, navrženém speciálně pro Kvalitář. Autoři byli již oceněni v rámci ´Nápad roku´, ´Česká inovace roku´ nebo v žebříčku ´30 pod 30´ v únorovém Forbesu.
 

 

 

Beton…beton…hm, že je to na beton!

  • Zhlédli  jsme tedy produkty z betonu, jako vázy, popelníky, mísy, stolky a další, mezi nimiž nechyběly ani prsteny či náušnice.  Jak nám bylo sděleno, je to opravdu všechno z betonu, ani tomu moc nelze uvěřit… výroba je však velmi náročná a zdlouhavá …nás na www.www-kulturaok-eu.cz zaujal stolek s kostkami (je neprodejný), kde s kostkami musíme pohybovat sice v omezeném okruhu, ale ony se nám za to odměňují tím, že se  samy rozsvěcují

 

https://www.facebook.com/events/639477992864704/

110 00 Praha 1

Senovážné náměstí 1628/17

www.kvalitar.cz

Máme otevřeno:

pondělí  - čvrtek: 10.00 – 18.00 hodin

pátek: 10.00 – 16.00 hodin

 

Hodnocení: 90 %

Ing. Olga Koníčková (zdroj: tisková zpráva)

Foto: © Ing. Olga Koníčková