Ian Dachs: ´Detektiv Michal Crow – Klauni´ aneb budeme se jich bát nejen o Halloweenu?!

28.10.2014 17:51

Palác knih Luxor – Praha

20. 10. 2014

 

Byli jsme pozváni na  slavnostní křest novinky Nakladatelství Fragment a Iana Dachse (Ivana Hladíka) s názvem Detektiv Michael Crow - Klauni. Akce se uskutečnila  v pondělí 20. 10. 2014  v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí a moderovala ji Hanka Koutná. Křtu byla přítomna jako host  sympatická Bára Básiková.

 

 

 

 

 

 

 

Jak řekl autor Ian Dachs, nezná nikoho, kdo by se nebál kritiky, ale že by si přál, aby se to hlavně lidem líbilo.   A také dodal, že knihu doplnil příběhem, jak se detektiv Michal Crow seznámil  s Annou, psycholožkou (což za www.www-kulturaok-eu.cz nepovažujeme za příliš šťastný nápad).

  

 

 

 

Kdo bude další? Zákeřný vrah vyčkává, jeho motiv je nejasný a podpis děsivý

Městem se šíří strach. Obětí přibývá. Neznámý vrah po sobě zanechává děsivý podpis a policie se mu marně snaží dostat na stopu. Kdo bude další obětí?... Postavu klauna má mnoho lidí spojenou s cirkusem, veselou náladou a žonglováním. Co když se ale klaunský nos začne nacházet v místech, kde být vůbec nemá?… Hlavním hrdinou nové knihy autora Iana Dachse je ostřílený policista, detektiv Michael Crow, který se již v životě setkal s mnoha zločiny. Tentokrát se však jedná o vraha, který za sebou nechává oběti označené velmi zvláštně – na jejich tváři je líčidly namalovaný klaunský obličej a nechybí ani kulatý červený nos. Co za člověka může provádět takové věci?!

Michael společně s psycholožkou Anne vedou vyšetřování a snaží se najít cokoliv, co by je dovedlo k vrahovi. Jakmile detektiv zjistí, že všechny oběti navštěvovaly stejnou školu jako Anne, je mu jasné, že jeho přítelkyně může být další. New York nabízí ideální prostředí plné temných zákoutí a anonymitu, která hraje do karet pachateli. Jak dlouho bude trvat hra na „kočku a myš“?

(oficiální text distributora)

 

Recenze www.kulturaok-eu.cz:

Příběh o neznámém vrahovi, který své oběti proměňuje líčením v klauny

Příběh začíná vraždou, jak jinak, a pak následuje řada dalších … za www.kulturaok-eu.cz jsme  rychle pochopili, že jde zase o nějaký akt msty ze strany pachatele. A když už ho máme, konečně, tak série vražd pokračuje dál…což je matoucí…i pro detektivy…ale je to tak, ale úplně jinak… to je vskutku úchvatné zakončení detektivního příběhu ´Klauni´ .

 

V první části knihy si dobře počteme, má to spád, dokonce vraha vypátráme a zachráníme svou přítelkyni Annu před jistou smrtí…to ano, ale proč ten další příběh, který se odehrává mezi detektivem Michalem a Annou, když se spolul seznámí, než začnou spolupracovat v jedné detektivní firmě…před tímto příběhem s ´klauny´ - napětí čtenářovo klesne na bod mrazu, a již více se zajímavého nedozvíme…jejich společný krátkodobý odjezd do Prahy…proč to všechno?!  Nějak to moc nechápeme.

 

Nakladatelství Fragment s. r. o.

140 00 Praha 4

Pujmanové 1221/4

 

Titul: Detektiv Michal Crow

Autor: Ian Dachs

Vydalo Nakladatelství  Fragment

Počet stran: 256

Provedení: vázaná

Rok vydání: 2014

Číslo vydání: 1

Běžná cena: 229 Kč

Žánr: beletrie pro dospělé, krimi, detektivky

 

Hodnocení:  75 %

www.fragment.cz

 

O autorovi: Ivan Hladík (píšící pod pseudonymem Ian Dachs)

  • působí jako textař, scénárista, spisovatel a redaktor
  • jeho texty písní se objevují v tvorbě předních českých zpěváků např. Jiřího Korna, Petra Koláře nebo Báry Basikové.
  • mj. spolupracoval se skladatelem Michaelem Jayem (autor soundtracku k filmu „Top Gun“ apod.)
  • je autorem textů tří původních muzikálů pro evropský unikát – Křižíkovu fontánu v Praze
  • věnuje se také psaní filmových a televizních scénářů nebo divadelních her
  • v roce 2009 vyšla jeho knižní prvotina, thriller „Druhý pohled“, jehož pokrač ování jsme vydali právě nyní
  • jako redaktor píše zejména o filmech a filmové hudbě

 

Ing. Olga Koníčková

Foto: © Ing. Olga Koníčková